Magic Lullaby
Zagajnik Kopyto Źrebaka - Wersja do druku

+- Magic Lullaby (http://magiclullaby.pisz.pl)
+-- Dział:
Wielka Brytania
(http://magiclullaby.pisz.pl/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Dział: Irlandia Północna i Irlandia Południowa (http://magiclullaby.pisz.pl/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Twin Rocks (http://magiclullaby.pisz.pl/forumdisplay.php?fid=25)
+---- Wątek: Zagajnik Kopyto Źrebaka (/showthread.php?tid=1088)Zagajnik Kopyto Źrebaka - Magic Lullaby - 11-04-2019

[Obrazek: elqx79fi2kc21.jpg]

Kopyto ŹrebakaChociaż Kopyto Źrebaka jest jednym z licznych zalesionych terenów w całej wiosce Twin Rocks, krążące wokół niego legendy sprawiają, że las ten jest ważniejszy od pozostałych. Kilka wieków temu, stada testrali upodobały sobie to miejsce i pozwoliły się oswoić przez lokalną społeczność. Jednakże liczne najazdy czystokriwstych, różdżkarzy i badaczy skutecznie wypłoszyły większość tych zwierząt. Podobno pojedyncze osobniki wciąż grasują w tych miejscach, jednak w czasach, kiedy śmierć nie jest chlebem powszednim, ciężko potwierdzić te doniesienia. Wiadomo jednak, że odciśnięte na ziemi kopyta tylko potwierdzają słuszność tej nazwy.

Zagajnik ten jest położony u podnóża skały, więc jego teren jest górzysty i stromy. Można tu spotkać liczne wodospady, strumyki i rekordowo wysokie drzewa, których kora jest często wykorzystywana jako rdzeń różdżek.

Jako, że miejsce to jest najbardziej odsłonięte i podatne na najazdy i potyczki, to wiążą się z nim krwawe historie. To właśnie w tym lesie odbywało się najwięcej bitew. Pamiątką po tych wydarzeniach jest wyrzeźbiona w korach drzew twarz płaczącej kobiety. Choć są to skutki uboczne klątw i złych uroków, mieszkańcy wierzą, że twarz ta należy do Matki - opiekunki Twin Rocks, żony Eamona - Rionach.